Jdi na obsah Jdi na menu
 


Viscum tigrinum

Tygr se plížil džunglí. V tom jsou tygři dobří. A plíží se rádi. Problém byl v tom, že Tygr byl černý jako Smrťova zahrada a ono bylo poledne uprostřed zeleného pralesa. Nějak to nevycházelo. Suamách, myslel si Tygr, což je tygří ekvivalent Ach jémináčku. Jak tohle dopadne...

Magráta si bezstarostně vykračovala uprostřed nejnebezpečnějšího pralesa Zeměplochy a její stříbrný srp vrhal prasátka po kmenech okolních stromů. Byla na lovu. Hledala Viscum tigrinum, velmi vzácnou a užitečnou bylinu. Tahle parazitická rostlinka neměla prakticky žádné léčivé účinky, ale dokázala jakýkoli lektvar obarvit na fluorescenčně růžovo. Správný vzhled léčiva zajišťuje polovinu úspěchu.

Tygr s obavami sledoval pět divochů v korunách stromů. Měli u sebe foukačky s otrávenými šipkami a velikou síť. Magráta narušovala jejich teritorium a navíc Velký žabák, jejich malý bůh, si už dlouho nepochutnal na lidské oběti. Mužíci se tiše přesouvali z větve na větev.

Magráta se zastavila a usekla srpem pár snítek jakési podivné trávy. Divoši se po sobě podívali, přikývli, naposledy zkontrolovali zbraně a za příšerného ječení se zhoupli na liánách. Útok by byl jistě smrtící, nebýt toho drobného faktu, že dva z nich se srazili ve vzduchu, otrávená šipka zasáhla vrchního divocha do... ehm... zad a výsledkem všeobecného zmatku byl síťovitý uzel, ze kterého trčelo v náhodném sledu několik končetin a jedna hlava. Její otrávený výraz mluvil za vše.

Tygr spokojeně zapředl. Magrátovitost je nakažlivá. Díky bohům.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Radostně lemuřík!

(Ada, 28. 12. 2010 12:42)

To je zcela a naprosto tygrovitě oužasné! Děkujík mnohokrátík! (A nenápadně se plížík KONEČNĚ vybalit dárek pro tebe. -ostudalemur-) :D

číčíí

(Iccinka, 25. 12. 2010 20:56)

Malá čičinka, hodná čičinka...pusť tu nohu:D Moc pěkné, chceme víc:)

šuš

(Fanda, 24. 12. 2010 22:40)

kočička šuuuš :)